Skip to main content

LMK: Težak poraz mladih "Medveda"

LMK 2003 CENTAR

RK UB - RK MLADENOVAC 16:25(11:16)

Večeras je ekipa Mladenovca bila bolja u svim segmentima igre i nanela nam težak poraz i revanširala nam se za utakmicu iz prvog dela prvenstva gde je naša ekipa bila bolja.

Ono što malo zabrinjava je činjenica da, ako u ekipi fale 2 momka, što je bilo večeras - izostanak Milovanovića i Jankovića - mi nismo u stanju to da nadoknadimo.

Takođe je izostala i timska igra koja ovu ekipu krasi već godinama... idemo dalje...

LMK: Prekinut niz poraza

LMK2003 CENTAR

RK SINĐELIĆ-RK UB 27:33(14:15)

SASTAV EKIPE I STRELCI :

Mandić 9, Pajović 11, Ranković 5, Conić 5, Ikonić, Lazić, Zeljić, Krsmanović 2, Radovanović 1, Mijatović, Kaplarević, Milivojević

U izostanku Milovanovića, Markovića, Marjanovića i Jankovića, tj. momaka koji su 2003. godište dobili su šansu dečaci rođeni 2004. , 2005. i 2006. godine i u potpunosti opravdali poziv da igraju sa starijom generacijom. Četa Dejana Lukića imala je i dva debitanta, Vuka Mijatovića i Dejana Radovanovića, kod kojih se vidi veliki napredak, samim tim i pohvale trenerima najmlađih generacija Markoviću i Rogiću koji odlično obavljaju svoj posao.

Sama utakmica je bila vrlo kvalitetna gde je prvo poluvreme bilo izjdnačeno i igrali se gol za gol. U drugom delu naši momci su odigrali čvrsto odbranu i popravili realizaciju sa bekovskih pozicija i novi bodovi su već sredinom drugog poluvremena bili upisani.

Pozivamo još jednom da ove momke podržite u ponedeljak 27.05. u Hali sportova Ub gde ćemo biti domaćini odličnoj ekipi RK Mladenovca.

Novi poraz mladih "Medveda"

LMK 2003 centar

RK Voždovac 2012 - Rk Ub 29:25(16:15)

Naši sportski prijatelji iz RK Voždovac 2012 su danas bili bolji u svim segmentima igre i zasluženo su pobedili.

Prvo poluvreme je bilo izjednačeno a u drugom je stigao i umor momke koji su nosioci u ovom godištu a ujedno i igraju za prvi tim i bili su deo pobede u Smederevskoj Palanci. Najviše što smo uradili bilo je da priđemo na 2 razlike u 41. minutu.

Ovo je drugi poraz za redom i vidi se da smo u blagom padu forme ali se nadamo da ćemo već u sledećem kolu protiv SInđelića izaći kao pobednici.

Sjajna uvertira mladih pred sutrašnji meč "Medveda"!

RK Ub - RK Beograd  26:23 (14:13)

Iako bez petorice standardnih igrača, Conića, Pajovića, Lazića, Stanića i Kaplarevića,  naši momci su pokazali da i oslabljeni mogu da igraju na visokom nivou. Trener Dejan Lukić kaže:

- Od samog početka utakmice poveli smo sa neverovatnih 7:0,  sa jakom odbranom,  i danas fantastičnim na golu Milivojevićem. Utakmicu smo držali u našim rukama i sve što je odlična ekipa RK Beograda mogla je da u jednom momentu iskoristi naš pad,  tj. umor zbog male rotacije,  i izjednači. Ipak u 37 minutu odlazimo ponovo na visokih 4 razlike koju  smo i zadržali do kraja utakmice.

Još jednom čestitke momcima i nadam se da je ovo lepa uvertira pred sutrašnji meč prvog tima i da će oni nastaviti u istom ritmu.

Sastav i strelci:

Milivojević, Marković, Janković 5, Ranković 8, Ikonić 1, Mandić 4, Milovanović R. 7, Marjanović 1, Krsmanović, Zeljić, Milovanović S.

LMK: Spektakularan podvig "Medveda" na Marakani!

Najbolju uvertiru za derbi kola Druge rukometne lige (DRL) centar, u kom Rukometni klub (RK) Ub  dočekuje RK Voždovac, niko, pa ni sami Ubljani, nije mogao da očekuje!

Naime, mladi "Medevedi" su u Ligi mlađih kategorija (LMK) kao gosti deklasirali renomirani tim Crvene zvezde rezultatom 32:21 usred Marakane!

Pobedom protiv ekipe Crvene Zvezde naši momci dokazuju da RK Ub ne treba da brine za budućnost.

Prvo poluvreme naši momci su odigrali nešto slabije i bukvalno se igralo gol za gol ali već u drugom poluvremenu pokazuju izuzetnu ozbiljnost i konstantno uvećavaju prednost što je stvorilo prostora da svi momci danas uđu u igru.

Marković, Janković 3, Ranković 9, Conić 3, Ikonić 3, Milovanović R. 5,  Mandić 4, Pajović 3, Marjanović 1, Milovanović S. 1, Zeljić, Kaplarević

Međuokružno školsko takmičenje

Devojčice i dečaci Osnovne škole (OŠ) Milan Munjas Ub bili su po treći put za redom učesnici Međuokružnog školskog takmičenja u rukometu.

Ovoga puta u maloj sali Beogradske Arene nije bilo sportske sreće za mlade rukometaše. Dečaci su poklekli u polufinalu od favorita OŠ Janko Veselinovic iz Šabca sa 19-16, iako je bilo prilike da rezultat bude drugačiji.

Devojke su u polufinalu bile ubedljive i sa tri razlike obezbedile utakmicu za odlazak na državno prvenstvo. Protiv odlične ekipe iz Ralje držale su se egal prvo poluvreme, ali je u drugom kvalitet protivnika bio ipak presudan. U svakom slučaju, prošlogodišnji vicešampioni države neće imati priliku da brane titulu, ali nikako nismo nezadovoljni ni ovim izdanjem naših školaraca.

Poraz u poslednjoj sekundi...!

Mladi rukometaši Uba, u odličnoj rukometnoj predstavi, bukvalno u zadnjoj sekundi izgubili bod.

RK Ub - RK Radnički Obrenovac  20:21(9:11)

U ubskoj Hali sportova publika je u nedelju 24. 03. mogla da uživa u izuzetnoj borbi dva tima, 2003. godište,  i - da je rezultat bio i drugačiji, ne bi bilo nezasluženo. Ovoga puta momci iz Obrenovca imali su razlog da proslave pobedu u poslednjem napadu na meču. Uspeli su momci Dejana Lukića da poprave neke stvari u igri iz prvog poluvremena,  ali to ipak nije bilo dovoljno za pobedu.

Mladi "Medvedi" hrabrom igrom protiv favorizovanog Partizana doneli bod kući!

U 13. kolu Lige mlađih kategorija (LMK) za 2003. godište rukometaši sa Uba su posle dramatičnog finiša  osvojili bod protiv ekipe RK Partizana, koju predvodi naš proslavljeni golmanski reprezentativac Nenad Puljezović, i koji su drugloplasirani tim u prvenstvu.

Od samog početka utakmice naši momci su vrlo odgovornom igrom vodili do 15. minuta, ali blagi pad protiv fizički nadmoćnije ekipe je bio negde i očekivan. Nakon pomenutog pada, Partizan je poveo sa 3 gola razlike -9:6. Posle tajmauta i ispoštovanog  dogovora naši momci stižu na nerešeno i tako se i završava prvo poluvreme - 13:13.

Drugo poluvreme bilo je bukvalno preslikano i igralo se gol za gol, s tom razlikom što je ekipa Partizana tada jurila našu ekipu. U poslednji minut naša ekipa ulazi sa prednošću od  jednog gola razlike, 26:25, ali ekipa Partizana na 15 sekundi do kraja izjednačuje rezultat i  RK Ub ima napad do kraja. Izveden brzo i u velikoj želji za pobedom, naš igrač, po oceni današnjeg odličnog sudijskog para, pravi probijanje i igrači Partizana imaju 5 sekundi za napad. Trener domaće ekipe Puljezović uzima tajmaut ali sve što je ekipa Partizana mogla je da šut njihovog igrača završi na bloku naših borbenih momaka.

U kraćem osvrtu za naš sajt, trener mladih Ubljana Dejan Lukić iznosi svoje utiske posle meča:

- Kao trener mogu da budem zadovoljan - ne zbog osvojenog boda - već što ovi momci izrastaju u pravu ekipu i imaju pravi pristup igri što se i vidi kroz kontinuitet dobrih utakmica... Ako pogledamo i strelce u svim utakmicama, nama skoro svi igrači postižu golove i očigledna je timska igra koja krasi ove fantastične momke.

U narednom kolu naši momci će na Ubu dočekati takođe odličnu ekipu RK Radničkog iz Obrenovca, koja nas je u prvom delu nadigrala i zaista bila bolji protivnik. Ovim putem pozivamo da sledeći vikend pružimo što veću podršku našim rukometašima jer svakako to zaslužuju.

Sastav i strelci: Milivojević , Marković  2, Janković,  Ranković 7, Conić  1,  Milovanović R.  6,   Mandić L.  5,   Pajovic   4,  Marjanović. 1,  Krsmanovic, Zeljić,  Kaplarević,  Milovanović S.

Mladim "medvedima" malo falilo do podviga...

U 12. kolu Lige mlađih kategorija (LMK), ekipa Rukometnog kluba Ub doživela je minimalan poraz od lidera na tabeli, ekipe RK Rakovica, rezultatom 28:27  (poluvreme-14:16).

Malo je nedostajalo da "medvedi" iznenade prvoplasirane, ali je nedostatak sreće doneo favorizovanim domaćinima novi trijumf i obezbedio im da se učvrste na prvom mestu LMK. Trener Dejan Lukić kaže na naš sajt posle meča:

- Odlična partija protiv lidera na tabeli. Bukvalno cela utakmica je bila egal ali u 40. minutu smo dobili isključenje,  dva brza napada i domaći stižu na dva razlike. Mi smo ponovo uspeli da izjednačimo i vratimo se u utakmicu ali smo onda oštećeni za zaista dva očigledna sedmerca i bukvalno u poslednja 2 minuta gubimo meč. Momci su bili borbeni i dobri sa malim brojem tehničkih greški. Realno, da je bilo nerešeno, ali i da smo mi pobedili, ne bi bilo nezasluženo.

Danas je jedan od boljih bio David Pajovic sa postignutih 10 golova.

Marković, Janković, Ranković  4  Conić 3,  Ikonić,  Milovanović R.  5,  Mandić. 5,  Pajovic. 10,  Marjanović,  Lazić,  Milovanović S,  Milivojević,  Kaplarević.

Novi trijumf mladih "medveda"!

U 11. kolu Lige mlađih kategorija (LMK) - još jedna pobeda mladih Ubljana!

Utakmica je odigrana na Košutnjaku u Hali fakulteta za sport protiv ekipe RK Dunav iz Batajnice i rezultat je bio 25:19 (13:6) za "medvede"!

Momci su odigrali još jedan odličan meč i nastavili niz pobeda. Pored čvrste odbrane koja odlikuje ovu ekipu, odigrano je i vrlo pametno u fazi napada, tako da je bilo prostora da svi momci večeras dobiju priliku da igraju. Svakako, vredno pomena je da smo igrali sa 3 momka 2004. godište, od kojih su se dva upisala u listu strelaca i jednim momkom 2005. godište. Treba, pored ostalih, istaći Milovanovića, strelca 8 golova i golmana Kaplarevića, kojem je ovo bio debi u ligi i praktično bio je jedan od boljih igrača u  utakmici sa 8 odbrana, od toga 2 sedmerca.

Sledeće kolo igramo sa ekipom RK Rakovice, koja je prva na tabeli i ima samo jedan poraz. Ove dve poslednje utakmice koje smo pobedili daju vetar u leđa i nadamo se, ako ne pobedi, onda svakako dobrom meču.

Mladi Ubljani slavili u Mladenovcu!

U 10. kolu Lige mlađih kategorija (LMK) mladi Ubljani savladali ekipu Mladenovca rezultatom 24:21 (poluvreme 13:10).

Tako je generacija 2003. godište i u drugom delu nastavila niz pobeda u nastavku polusezone.

Slavili su "medvedi" protiv vrlo kvalitetne ekipe RK Mladenovac, koja se nalazi ispred nas na tabeli.

Prošle godina ekipa Mladenovčana bila je 7. na državnom prvenstvu Srbije.

Prvi trener Dejan Lukić rekao je posle meča:

- Odigrali smo vrlo organizovano u oba pravca... Imali smo visok procenat šuteva i sa 9 i sa 6 metara. Uz veoma čvrstu odbranu kontrolisali smo ceo meč i nismo ispuštali vođstvo tokom cele utakmice.

Ubljani su igrali u timu: A. Marković, D. Janković, M. Ranković, V. Stanić, T. Conić, D. Ikonić, R. Milovanović, I. Mandić, D. Pajović, N. Marjanović, L. Lazić, S. Milovanović, N. Zeljić, N. Milivojević, S. Kaplarević.

Ubski "medvedići" na turniru u novoj hali sportova u Bogatiću

Kao specijalni gosti veoma ozbiljnog turnira u Bogatiću, održanog 17. februara 2019. godine, najmlađi Ubljani bili su veoma odgovorni protiv domaće ekipe Mačve, koja je sa novim uslovima i dvoranom počela ozbiljan rad sa mlađim kategorijama.

Kako nam je rekao trener Ljuba Marković posebno motivisani za igru ovoga puta bili su Starčevic, Petrić Bogićević i na golu Kaplarević.

Nastavak saradnje dva kluba biće nastavljena u budućem periodu a ekipi Mačva želimo puno uspeha u nastavku prvenstva Super B lige Srbije.

Mladi Ubljani u selekciji regiona

U petak 15.02. u Lešnici je bilo prvo okupljanje selekcije Podrinjsko-Kolubarskog regiona na kojem su bili i mladi rukometaši RK Ub: Mijatović Vuk - 2006. godište, Živanović Marko - 2007. godište i Veselinovic Ivan - 2008. godište.

Dečaci su sigurno zadovoljili selektore i treba očekivati ponovo poziv za mečeve selekcija regiona koji su u planu.

Treba pomenuti da su ovi dečaci u selekciji trenera Ljubomira Markovića.

Najmlađi ubski rukometaši veoma dobri na 13. Svetosavskom turniru

I pored veoma loših vremenskih uslova, što je dovelo u pitanje i održavanje tradicionalnog turnira, čiji je i ovaj put dobar domaćin bio Obrenovac, naši rukometaši ostavili su dobar utisak. Trener Ljubomir Marković kaže:

"Treba zaista biti zadovoljan ostvarenim učinkom  obzirom da su neki momci ostali kući zbog bolesti a neki igrali pod prehladom. Većini ovih dečaka 2006. godište ovo je bio prvi turnir u karijeri. Ako kažem i to da nas je jedan gol na kraju u skoru delio od polufinala, onda sam sve rekao o njihovoj želji i borbenosti na ovom turniru. Morao bi da pohvalim sve ali bih i izdvojio Maksimovića, Stanišića, Stankovića kao i povratnika među stative Leontijevića. Ostaje mi i da se zahvalim još jednom organizatoru na pozivu kao i gospodinu Duletu Saviću, koji kao i uvek ima samo reči hvale i podrške za klub koji ne pripada Beogradu, ali je uvek bio deo rukometne prestonice".

Rezultati: RK Radnički O - RK Ub 17:9

RK Junior Beograd - RK Ub 13:13

RK Sinđelić - RK Ub 13:11

Najmlađi rukometaši i rukometašice na tradicionalnom druženju sa trenerom Ljubom Markovićem

Završetak 2018. godine najmlađi klinci i klinceze RK Ub obeležili su u društvu svog trenera Markovića i maskote RK Ub, medveda Ljube.

Posle fotografisanje usledila je podela zahvalnica za doprinos u radu kluba u godini velikog jubileja 60 godina RK Ub. Malo posluženje i dobra atmosfera, osmeh na licima naših najmlađih rukometaša i rukometašica govori o duhu koji su međusobno stvorili.

Ljubomir Marković je imao razlog za zadovoljstvo u protekloj godini i poželeo zdravlje pre svega deci ali i obećao žestok rad u sledećoj sezoni.

Mladi Ubljani ubedljivi protiv RK Sinđelić!

Iako oslabljeni zbog bolesti, neverovatnim zalaganjem i borbenošću, sa samo osam igrača na raspolaganju, mladi tim Rukometnog kluba Ub savladao je na gostovanju ekipu RK Sinđelić rezultatom  34:18 (poluvreme - 16:9) u 9. kolu Lige mlađih kategorija za dečake 2003. godište i mlađe!

Svi momci zaslužuju najviše pohvale, ali danas su najraspoloženiji bili Conić sa 9 i Ranković i Mandić sa po 8 pogodaka.

Mladi Ubljani su u salonu Sinđelić nastupili u sastavu: Milošević, Marković, Janković, Ranković, Conić, Ikonić, Mandić i Lazić.

Još jednom, sve čestitke za mladi tim koji predvodi Dejan Lukić uz želju da nastave da i dalje da dostojno reprezentuju svoj klub i svoj grad!

Pobeda mladih Ubljana u 8. kolu LMK!

Pred više od 150 gledalaca, u sjajnoj atmosferi, mladi Ubljani savladali su mladu ekipu super B ligaša Voždovac 2012 rezultatom 28:23 (poluvreme - 12:11).

Odličan susret dve školovane ekipe obilovao je sjajnim potezima, odličnim odbranama i prošao je u fer i korektnoj igri.

Rukometni klub Ub ponovo izražava zahvalnost rukovodstvu Lige mlađih kategorija, a takođe i rukometnom klubu Voždovac, koji je pristao da se meč odigra pred ubskom publikom, u Hali sportova Ub.

Zahvaljujemo svima koji su došli da podrže naš klub i očekujemo ponovo istu atmosferu, fer i sportsko navijanje na narednom meču koji će RK Ub odigrati pred svojim navijačima.

Ovde možete pogledati bilten sa tabelom...

Mladi Ubljani ponovo domaćini!

Zahvaljujući rukovodstvu Lige mlađih kategorija (LMK) - grupa Beograd, a na insistiranje Voždovčana, RK Ub, dečaci 2003. godište i mlađi, ugostiće ekipu Voždovac 2012 u subotu 15. decembra u 11h u Hali sportova Ub.

Utakmica će biti odigrana u okviru 8. kola LMK.

Dođite da podržimo naše mlade talente u fer i sportskom navijanju i da još jednom pokažemo gostoljubivost RK Ub!

Čekamo vas!

Vreme je za rukomet

RK Ub upisuje nove članove

Rukometni klub Ub poziva sve dečake i devojčice od prvog razreda osnovne škole da dođu (odmah posle novogodišnjih praznika) u Halu sportova Ub i da probaju sa nama kako je trenirati rukomet, učiti sa nama i igrati se. RK Ub od 2019. godine upisuje nove polaznike i vrši popunu postojećih godišta. Svi klinci i klinceze su  dobrodošli , a sva pitanja možete postaviti na mejlove:  rkub1958@gmail.com, info@rkub.rs ili lično doći u Ubsku halu, subotom od 11 i nedeljom od 9 časova. Dobrodošli  jer:  #VREMEJEZARUKOMET

Mladi Ubljani više nego ubedljivi u LMK Beograd!

Ozbiljnom i odgovornom igrom ekipa Dejana Lukića savladala je ORK Barič sa 37:10 u sedmom kolu LMK Beograd.

Ovoga puta mladi su imali priliku da igraju u svojoj hali na Ubu pred više od 100 gledalaca. Već na poluvremenu napravljena je ozbiljna razkika - 14:1, tako da je bilo prilike da svi igrači dobiju šansu.

Rukometaši Uba 2003. godište dočekaće u 7. kolu LMK Beograda ekipu iz ORK Bariča.

Posle dogovora i saglasnosti rukovodstva lige i ORK Bariča, umesto u Beogradu, mladi Ubljani imaće priliku da pred svojima navijačima odigraju zvaničan meč. Utakmica se igra u nedelju 2. decembra sa početkom u 10:45 u Hali sportova Ub.

Dođite da podržimo naše mlade!

Poraz oslabljenih Ubljana

Ponovo oslabljena, bez tri igrača iz prve postave, mlada ekipa Uba (2003. godište) izgubila je na kraju od ekipe  RK ATH sa 18:13 u Beogradu.

"Iskreno, nisam nezadovoljan, igrali smo dobro, bez tehničkih grešaka, bili do pred kraj ravnopravni ali je njihov golman odneo prevagu na meču. Taj momak je odbranio 2 sedmerca i nekoliko zicera u samoj završnici i prelomio utakmicu. Sve u svemu, idemo dalje, LMK Beograda odlična je priprema za ove momke s obzirom da nam je pauza u prvenstvu" poručuje Dejan Lukić.

Mladi tim RK Ub u Ligi mladih kategorija - grupa Beograd tragično je poražen od ekipe RK Beograd u poslednjim trenucima meča rezultatom 19:18. RK Ub je igrao oslabljen bez 5 standardnih igrača.

Mladi gostuju u Hali 7. beogradske gimnazije u nedelju 18. novembra u 17h ekipi RK Beograd. Ostale parove pogledajte u biltenu Rukometnog saveza Beograd.

U 6. kolu omladinski pogon RK Ub gost je RK Ath.